Změna provozního povolení LKMH

Vážení uživatelé letiště,
rádi bychom Vás seznámili se změnou provozního povolení letiště ve věci provozu proudových letounů. Provoz proudových letounů je na letišti Mnichovo Hradiště povolen za podmínek stanovených provozovatelem letiště. Změna podmínek pro provoz proudových letounů stanovených provozovatelem podléhá schválení ÚCL.

V praxi to znamená, že provozovatel proudového letadla zpracuje bezpečnostní studii k letům určitého typu jeho proudového letadla za předem stanovených podmínek z/na LKMH. Tuto bezpečnostní studii předloží provozovateli letiště, který provede vyhodnocení bezpečnostního rizika formou zpracování vlastní bezpečnostní studie. Všechny podklady provozovatel letiště následně s návrhem na povolení uvedeného konkrétního typu letounu zašle na ÚCL ke schválení.

K problematice provozu proudových letadel na LKMH publikoval provozovatel letiště směrnici, kterou najdete mezi důležitými dokumenty provozovatele na stránce Letecké informace, případně ke stažení také ZDE.

Jakékoliv další informace Vám rádi poskytneme e-mailem, telefonicky nebo při Vaší osobní návštěvě v kanceláři provozovatele letiště.